Nowotarscy policjanci dołączyli do zbiórki na respirator

Policjanci i pracownicy cywilni z terenu powiatu nowotarskiego wspierają zbiórkę na respirator dla Podhalańskich Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Do akcji dołączyli z inicjatywy Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Nowym Targu. Uzbierane wspólnie pieniądze, w kwocie 3 800 zł, zostały przelane na “zrzutkę”. To nie koniec, akcja trwa i ma coraz większy zasięg. Część policjantów i pracowników indywidualnie już wcześniej wsparła akcję. To nasza wspólna walka z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa. Nigdy nie wiemy, kiedy sami możemy potrzebować pomocy.

Ratownicy zbierają na zakup niezbędnego respiratora oraz giętkiego fiberoskopu do bezpiecznej intubacji, diagnostyki i leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. Pozostałe zebrane środki zostaną przeznaczone na doposażenie Ratowników i Lekarzy Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu w ten sprzęt, a także, maski, gogle, odzież ochronną czy środki dezynfekujące. Ty też możesz wesprzeć i pomóc!

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/cvpux3