Nowi legalni bukmacherzy

Reklama                                                              

 Superbet to najnowszy podmiot, który dołączył do grona legalnych bukmacherów w Polsce. Obecnie jest ich już kilkunastu, a na horyzoncie widać kolejne firmy.

Z końcem października Superbet poinformował, że uzyskał licencję na oferowanie zakładów wzajemnych przez kanały online. Wcześniej w 2017 roku bukmacher ten zyskał zezwolenie na działalność w punktach stacjonarnych. Wtedy z marką Superbet związał się były bramkarz reprezentacji Polski, Jerzy Dudek.

Superbet to już czternasty legalny bukmacher online. Co prawda wciąż czekamy na rozpoczęcie działalności w sieci, ale wydaje się, że pozostaje to tylko kwestią czasu, jak nowy bukmacher ruszy online pod domeną superbet.pl.

Reklama                                                              

W 2019 roku na polskim rynku, poza Superbet, pojawiło się czterech nowych legalnych bukmacherów: Betfan, Betclic, eWinner i Noblebet. Jak wynika z informacji Ministerstwa Finansów organ ten rozpatruje kolejne wnioski o licencje, więc wydaje się, że grono to będzie się systematycznie powiększać.

Każdy z bukmacherów chcący rozpocząć legalną działalność na terenie naszego państwa musi pozytywnie przejść przez proces licencyjny. Określa to nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku. Procedura związana z przyznaniem koncesji na zakłady sportowe przez Ministerstwo Finansów trwa minimum pół roku.