Notoryczni złodzieje sklepowi zatrzymani w Zakopanem

 

Reklama                                                              

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może kobiecie i mężczyźnie, którzy podejrzewani są o kradzieże w sklepach na terenie miasta Zakopanego. Tatrzańscy policjanci tylko wczoraj odnotowali sześć takich kradzieży. Rekordzista zatrzymywany byt jednego dnia trzy razy.

Reklama:                                                          


– Policjanci z Wydziału Kryminalnego otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej artykułów znanej marki odzieżowej. Manager sklepu składający zawiadomienie oszacował straty na 630 złotych – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. – Policjanci Ogniwa Patrolowego szybko ustalili i zatrzymali kobietę podejrzewaną o tą kradzież. Jak się okazało 22-letnia obywatelka Ukrainy zdążyła już część rzeczy odsprzedać natomiast pozostałe artykuły policjanci odzyskali.  Kobieta jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty kradzieży, za co może grozić jej nawet 5 lat wiezienia.

Recydywista, notorycznie zatrzymywany przez pracowników ochrony na gorącym uczynku, podczas próby dokonania kradzież trafiał w ręce policjantów trzy razy.

– Asortyment, w którym gustuje to alkohole rożnych marek i wody toaletowe. 28-latek pochodzący z Radomia również odpowie za kradzieże. Jego sprawą niebawem zajmie się Sąd – informuje rzecznik.

Od pierwszego stycznia tego roku tatrzańscy policjanci w Zakopanem odnotowali 26 kradzieży sklepowych. Tylko wczoraj było ich sześć.

Za popełnione czyny sprawcom kradzieży grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. ag

Fot. KPP Zakopane