Nocny pościg policji – 19-letni kierowca bez prawa jazdy kierowcą

Reklama                                                              

W nocy około godziny 2.30 kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem, a następnie zaczął uciekać przed patrolem policyjnym.

Patrol policyjnej drogówki pełnił służbę na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem na drodze krajowej K-47. Kierowca forda, nie zatrzymał się do kontroli. Urządzenie pomiarowe wskazywało duże przekroczenie prędkości. Patrol drogówki rozpoczął pościg i podjął próbę zatrzymania samochodu na kieleckich numerach rejestracyjnych. Policjanci musieli jak najszybciej wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników.

Pościg zakończył się, gdy uciekający samochód wypadł z jezdni, ścinając słupki na poboczu w centrum Zakopanego. Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 19-latek z Zakopanego. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu. W trakcie pościgu popełnił przestępstwo i wiele wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.

Reklama                                                              

Policja przypomina, że konsekwencje za ucieczkę przed Policją są surowe, ponieważ za to przestępstwo młodemu kierowcy może grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.