Nocny pościg policji – 19-letni kierowca bez prawa jazdy kierowcą

Reklama                                                              

W nocy około godziny 2.30 kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem, a następnie zaczął uciekać przed patrolem policyjnym.

Patrol policyjnej drogówki pełnił służbę na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem na drodze krajowej K-47. Kierowca forda, nie zatrzymał się do kontroli. Urządzenie pomiarowe wskazywało duże przekroczenie prędkości. Patrol drogówki rozpoczął pościg i podjął próbę zatrzymania samochodu na kieleckich numerach rejestracyjnych. Policjanci musieli jak najszybciej wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników.

Pościg zakończył się, gdy uciekający samochód wypadł z jezdni, ścinając słupki na poboczu w centrum Zakopanego. Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 19-latek z Zakopanego. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu. W trakcie pościgu popełnił przestępstwo i wiele wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.

Ogłoszenie:                                                              

Policja przypomina, że konsekwencje za ucieczkę przed Policją są surowe, ponieważ za to przestępstwo młodemu kierowcy może grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.