Nocny Kraków – co zobaczyć?

Reklama                                                              

Kraków jest atrakcyjny w dzień, gdy można podziwiać widoki, jego zabytki, gdy większość atrakcji i muzeów jest otwarta dla zwiedzających, ale jest równie czarujące w nocy. Oświetlone blaskiem gwiazd, lamp i świetlnych iluminacji. Ulice Miasta Królów zawsze tętnią życiem, nie tylko podczas dnia. Poniżej znajdują się propozycje aktywności, które pozwolą zauroczyć się w Krakowie nocną porą.

Spacer nad Wisłą

Wisła, rzeka płynąca przez Kraków to jedno z kluczowych miejsc w mieście. Podobnie jak na Rynku Głównym można spotkać tu sportowców biegających czy jeżdżących na rowerach; turystów, którzy rozmawiają we wszystkich językach świata; ale i studentów, którzy spacerują czy czytają na świeżym powietrzu. Nocą nad Wisłą można spotkać zakochane pary, które upajają się widokiem gwiazd, oświetlonego zamku na Wawelu w akompaniamencie szumów płynącej wody i lokalnych grajków. Po obu brzegach jest mnóstwo małych i większych knajpek, w których można usiąść i podziwiać oświetlone miasto. Z uwagi na to, że wokół znajduje się mnóstwo kluczowych atrakcji, warto rozważyć wynajęcie prywatnego przewodnika po Krakowie, który w trakcie spaceru podzieli się swoją wiedzą i pozwoli na chłonięcie historii w tak cudownej atmosferze. Licencjonowany przewodnik jest w stanie dostosować rodzaj zwiedzania, do tego dziennego jak i wieczornego.

Krakowskie Kopce

Miłośnicy natury i aktywnego wypoczynku wyszukując atrakcji w Krakowie z pewnością spotkali się już z kopcami. Są to szczególne miejsca, nie tak oblegane jak atrakcje znajdujące się w centrum miasta. Zwolennicy ciszy, pikników czy spacerów powinni wziąć pod uwagę jeden z nich. Ukształtowanie terenu Miasta Królów oferuje nam ich kilka:

  • Kopiec Kraka

  • Kopiec Wandy

  • Kopiec Kościuszki

  • Kopiec Piłsudskiego

Kopce są równie atrakcyjne za dnia: na pikniki czy niedzielne imprezy rodzinne. Ale odwiedzane są równie nocą – istotnym jest, aby przed wieczorną wyprawą zweryfikować czy dany kopiec jest dostępny. Ich dostępność zmienia się z czasem. To właśnie na Kopcu Kraka odbywa się Święto Rękawki.

Z uwagi na to, że kopce leżą poza ścisłym centrum miasta, dostanie się do nich wymaga skorzystanie z publicznej komunikacji, taxi lub też usługi transportowej szytej na miarę, które min. oferuje lokalna firma turystyczna KrakowDirect. Profesjonalny kierowca pomimo usługi transportu, może także czekać podczas spaceru i zaoferować transport powrotny po skończonym klimatycznym wieczorze.

Kładka Ojca Bernatka

Jest to kładka pieszo-rowerowa, która łączy dwie dzielnice Krakowa: Kazimierz i Podgórze. Dzięki niej obie dzielnice stały się bardziej popularne i mocno się ożywiły. Zarówno przez mieszkańców jak i turystów. Kładka jest najbardziej romantycznym punktem Krakowa przez to, że zakochani na jej barierkach wieszają kłódki z wypisanymi inicjałami po czym wyrzucają kluczyk do Wisły jako symbol wiecznej miłości. Turyści nieświadomie nadali kładce nowe miano – kładki miłości na wzór mostów miłości jak tych we Florencji czy w Rzymie. Most został dwukrotnie nagrodzony, w tym raz za architekturę i oświetlenie, co dowodzi tylko temu, że to miejsce, które jest szczególnie atrakcyjne nocą. Kładka łączy się z wieloma ciekawostkami, o których można poczytać na oficjalnej stornie.

 

Jak dojechać?

Kraków jest dobrze skomunikowanym miastem, także nocą. Istnieje wiele linii, które kursują w godzinach nocnych: tych tramwajowych jak i autobusowych. Co więcej, Miasto Królów zostało zdominowane przez miejskie rowery, a w ostatnim czasie także hulajnogi. W kontekście transportu lotniskowego czy dworcowego możemy liczyć na taksówki oraz pociąg, z tym że w godzinach nocnych pociąg łączący miasto z lotniskiem nie kursuje. Warto rozważyć zorganizowanie prywatnego kierowcy, który będzie czekać z kartką i nazwiskiem na nim i zawiezie do miejsca noclegowego, ułatwi to wypoczynek po męczącym locie. Powyższe usługi są charakterystyczne dla firmy KrakówDirect – lidera na krakowskim rynku turystycznym.

Food Trucki Krakow

Kraków nocą to nie tylko klimatyczne spacery w świetle księżyca, gwiazd i oddechu bogatej historii w każdej uliczce, ale też bogate życie gastronomiczne. Oprócz wielogatunkowej puli restauracji, pubów o różnorodnej atmosferze, Miasto Królów oferuje wiele food trucków. Dzielnica Kazimierz jest nimi przepełniona, a każdy truck zapewnia niepowtarzalne wrażenia smakowe.

Smacznych nocnych doznań!