Niewybuch w szkole, obyło się bez ewakuacji

Tuż po uroczystościach inaugurujących rozpoczęcie roku szkolnego w szkole w Lipnicy Wielkiej robotnicy pracujący obok budynku szkoły natrafili na niebezpieczne znalezisko.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

W poniedziałek 2 września pracownicy firmy budowlanej podczas pracy w rejonie szkoły w Lipnicy Wielkiej odnaleźli niewybuch.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

– O znalezisku natychmiast zostali powiadomieni policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów – poinformowali nowotarscy policjanci. – Z uwagi na to, że niewybuch znajdował się w rejonie szkoły, niezwłocznie został zabezpieczony, a teren odnalezienia sprawdzony przez saperów.

Na szczęście sytuacja miała miejsce po godzinie 13:00, już po zakończeniu uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

– Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić  w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania  do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję – informują przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

 

fot. KPP Nowy Targ