Nieudana ucieczka pijanego kierowcy

Reklama                                                              

W piątek wieczorem 12 czerwca Szaflarach na zakopiance kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 34 km/h. Policjanci pełniący służbę chcieli zatrzymać kierowcę.

Mężczyzna jednak nie zatrzymał się i pojechał dalej. Policjanci natychmiast podjęli  pościg za uciekinierem. Uciekający kierowca zjechał w boczną drogę i zatrzymał się za budynkiem stacji benzynowej, gdzie zakończyła się jego ucieczka. Kierującym okazał się 42-latek z powiatu tatrzańskiego. Przekroczenie prędkości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej to nie jedyne przewinienie kierującego. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 42-latek stracił prawo jazdy.

Policja przypomina, że za przekroczenie dozwolonej to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości od 300 do 400 złotych i 8 punktów karnych. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych przez policjanta poleceń przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.  Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna.  Kierowcy również narażają się na zakaz prowadzenia pojazdów i karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Ogłoszenie: