Nietrzeźwy kierowca spowodował zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 We środę 08.01.2019 r. o godz. 7.00 w Rdzawce na DK 47 (Zakopiance) doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych i trzech samochodów osobowych.

Reklama                                                              

Jak wstępnie ustalono, kierujący dostawczym renault master jadąc w kierunku Zakopanego, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku dostawczym  peugeotem. Uszkodzone elementy i ładunek, który wysypał się z renaulta uszkodził jadącego za nim  forda.  Kierowca skody, który nadjechał na tę kolizję, aby uniknąć zderzenia zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z osobowym audi. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał.

Reklama                                                              

Mężczyzna jadący w renault master uciekł do pobliskiego lasu, gdzie szybko został znaleziony i zatrzymany przez strażaków i policjantów. Po badaniu okazało się, że był pijany – miał 1.5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek nie przyznał się jednak do kierowania pojazdem w chwili zdarzenia. Twierdził, że kierował inny mężczyzna, który również uciekł. Zatrzymany został osadzony w nowotarskiej komendzie, a kiedy wytrzeźwiał został przesłuchany i przyznał się do winy. Odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  Początkowo droga była zablokowana w obu kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i strażacy.

Źródło KPP Nowy Targ