Niemiecki vs Angielski w Goszczyńskim (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Dwudziestu uczniów oraz dwóch nauczycieli z Katolickiego Gimnazjum św. Konrada z Ravensburga gościło w I Liceum im. S. Goszczyńskiego. To kolejna wizyta w ramach corocznych wymian polsko-niemieckich, których celem jest poznanie zwyczajów, historii, kultury i życia codziennego w obu krajach. Młodzież, która uczestniczyła w projekcie nawiązała nowe znajomości i przyjaźnie, ale przede wszystkim doskonaliła znajomość dwóch języków obcych: j. niemieckiego i j. angielskiego.

Przez cały tydzień pobytu w Polsce goście z Ravensburga mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w I LO, a także licznych wyjazdach integracyjnych, które odbywały się w atrakcyjnych kulturowo miejscach naszego regionu. Porozumiewanie się w językach: niemieckim i angielskim było dla licealistów ciekawym doświadczeniem oraz dało im możliwość dokonania samooceny w zakresie znajomości poziomu tych języków. Młodzież przekonała się, że język niemiecki jest uporządkowany, przejrzysty i zrozumiały, a język angielski który wydaje się bardzo prosty jest wybitnie idiomatycznym.

Reklama                                                              

Wspólne uczestnictwo w zajęciach szkolnych, wycieczkach oraz zakwaterowanie niemieckich uczniów u polskich rodzin przyczyniły się do bardzo dobrej integracji grupy. Każdego roku wymianę wspiera finansowo Polsko–Niemiecka organizacja Współpracy Młodzieży.

I LO w Nowym Targu