Nielegalny połów na Jeziorze Czorsztyńskim

Reklama                                                              

 

25 i 29-latek z województwa małopolskiego prowadzili nielegalny połów ryb na Jeziorze Czorsztyńskim. Mężczyźni odpowiedzą teraz za naruszenie przepisu ustawy o rybactwie śródlądowym, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

– W nocy z piątku na sobotę otrzymaliśmy informację od Strażnika Państwowej Straży Rybackiej o ujawnieniu  nielegalnego połowu ryb w Jeziorze Czorsztyńskim w miejscowości Maniowy. Strażnicy naszli na nielegalny proceder, kiedy 25 i 29-latek pod osłoną nocy zarzucali pułapki na ryby tzw. samołówki. Kłusownicy prawdopodobnie próbowali przeprowadzić masowy odłów sandaczy na specjalne przygotowane przynęty.  Mężczyźni mieli przy sobie 9 pułapek, 154 sztuki przynęty do łowienia w postaci ryb uklejka i  1 złowionego na pułapkę sandacza.  Dodatkowych 6 samołówek strażnicy znaleźli w zaroślach. Policjanci z Krościenka zabezpieczyli łącznie 15 pułapek na ryby, a złowioną rybę i przynęty przekazano przedstawicielowi Koła Polskiego Związku Wędkarskiego  w Kluszkowcach.  Z mężczyznami był jeszcze 49-latek, który łowił ryby wędką i posiadał wymagane zezwolenia. Jego rolę w nielegalnym procederze wyjaśni prowadzone przez Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem postępowanie – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Reklama                                                              

Kłusownicy to mieszkańcy województwa małopolskiego. Odpowiedzą za naruszenie przepisu ustawy o rybactwie śródlądowym, za co  grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.