Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policjantów

Reklama                                                              

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem przeprowadzili działania, w trakcie których ujawnili i zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych.

Policjanci mieli podejrzenia, że na terenie jednej z posesji w Białce Tatrzańskiej znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia sprawdziły się. Na początku kwietnia br. funkcjonariusze przeszukali kontener znajdujący się na ogólnie dostępnej posesji w pobliżu centrum handlowego. Wewnątrz ujawnili i zabezpieczyli 3 automaty, których posiadanie jest zabronione prawem. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz kara grzywny 100 tysięcy złotych za wstawienie do lokalu i udostępnienie jednego automatu.

Ujawnione automaty zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Reklama                                                              

Tekst i fot. KPP Zakopane