Niebezpiecznie w Kościelisku, gałęzie zakrywają znaki

Reklama                                                              

W Kościelisku i okolicach nie brakuje nie tylko stromych podjazdów i spadzistych zjazdów, ale i ciasnych, krętych bocznych ulic. Część z nich widoczna jest dla – zwłaszcza przyjezdnych- kierowców tylko dzięki znakom drogowym. Te jednak często bywają niewidoczne.

– Proszę o dokonanie kontroli sołectwa Kościelisko pod kątem widoczności znaków drogowych. Gałęzie i liście drzew ograniczają widoczność niektórych znaków drogowych kierowcom. Może to grozić stłuczką lub wypadkiem – zwrócił się z apelem do władz gminy Kościelisko miejscowy radny Mateusz Nędza-Kubiniec.

Radny poprosił ponadto o skontrolowanie, w których miejscach drzewa i krzewy rosnące w pasie drogowym ograniczają widoczności podczas wyjazdu z bocznych uliczek,  a następnie o wykonanie cięć technicznych, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.

Reklama:                                                          


W odpowiedzi Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko zapewnił, że kwestia zasłaniania przez gałęzie znaków drogowych jest przedmiotem zainteresowania władz gminy.

– Zadanie to jest wpisane w harmonogram robót – podkreślił włodarz Kościeliska i okolic. – Dostrzegamy ten problem i planujemy rozpoczęcie cięż porządkowych na przełomie sierpnia i września we wszystkich sołectwach na terenie naszej gminy – zapewnił.

 

fot. Zdjęcie ilustracyjne, Google Maps