Nie płacili, trafili za kratki

Lepiej zapłacić grzywnę lub alimenty, niż trafić do więzienia.Niezapłacona kara grzywny, niestosowanie się do wyroku i poleceń sądu może skutkować pobytem w zakładzie karnym. Przekonało się o tym pięciu mężczyzn poszukiwanych przez miejscowy wymiar sprawiedliwości, którzy wpadli w ręce nowotarskich stróżów prawa.

Reklama                                                              

Mężczyźni byli poszukiwani celem doprowadzenia do zakładu karnego. W ręce policjantów wpadli na terenie powiatu nowotarskiego.

Reklama                                                              

– Zastępczą karę pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny sąd zastosował wobec 52-latka i 21-latka. Ten młodszy po uregulowaniu kary odzyskał wolność, a starszy najbliższych dziewięć miesięcy spędzi za kratkami – relacjonuje asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Kolejny zatrzymany 21-latek za niewywiązanie się z obowiązku alimentacyjnego, blisko cztery miesiące spędzi w zakładzie karnym.

– Ręka sprawiedliwości dopadła również nietrzeźwego kierującego 58-latka i 21-latka za wymuszenia czynności urzędowych – dodaje policjantka.

I podkresla, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie się do wyroków i poleceń sądu oraz dobrowolne uiszczenie orzeczonej kary grzywny, bo w najmniej oczekiwanym dla nas momencie możemy stracić wolność i trafić do zakładu karnego.

 

fot. KPP Nowy Targ