Nie korzystasz z autobusów? Sprawdź, jak to działa – za darmo!

Reklama                                                              

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę 22 września 2019 roku przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu będą bezpłatne na terenie miasta i gminy Nowy Targ oraz gminy Szaflary.

Jak przypominają nowotarscy urzędnicy, „ Dzień bez samochodu” organizowany jest w celu promowania „zrównoważonego transportu” poprzez propagowanie tych form mobilności, które dają najlepsze efekty dla środowiska i mieszkańców. W miastach jest to przede wszystkim transport publiczny, a także ruch pieszy i rowerowy.

– Mając na uwadze ograniczenie niskiej emisji w Kotlinie Nowotarskiej należy preferować zbiorowy transport w celu przewozu osób – zaznacza Mariusz Foryt z Biura Obsługi Informatycznej w Urzędzie Miejskim w Nowym Targu.

Reklama                                                              

Jak dodał, Miejski Zakład Komunikacji w ramach zawartego międzygminnego porozumienia obsługuje linie komunikacyjne także na terenie graniczących z Nowym Targiem gmin Nowy Targ i Szaflary. Do obsługi podróżnych MZK wykorzystuje pojazdy spełniające normy EURO 4. Z eksploatacji wycofywane są stare, wysłużone pojazdy. W tym roku z kolei rozstrzygnięty został przetarg na dostawę dwóch nowych autobusów, spełniających normy emisji spalin EURO 6.

– Planowany jest także zakup kolejnych autobusów, które nie tylko mają spełniać podnoszące się standardy ochrony środowiska, ale także mają służyć poprawie warunków podróżowania – dodał Foryt.

Jak się jeździć ekologicznymi autobusami będzie można za darmo sprawdzić 22 września z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

fot. UMNT