Na terytorium “Wroga” (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

W dniach 9-10 marca w SP 11 w Nowym Targu odbył się Podhalański Festiwal Modelarski “Ciupaga”, w którym uczestniczyli uczniowie i mistrzowie Yamabushi Dojo.

Oprócz wystawy replik ASG oraz modeli redukcyjnych można było zobaczyć wystawę broni i zbroi japońskiej oraz wziąć udział w treningach jujitsu. Instruktorzy Yamabushi Dojo przeprowadzili kilka treningów, ten dla dzieci prowadził sensei Sebastian Westrych. Zaprezentował on najmłodszym uczestnikom różne ćwiczenia oraz techniki samoobrony dostosowane do mentalności najmłodszych.

Reklama                                                              

W zajęciach tych mogli wziąć udział wszyscy, nie tylko adepci jujitsu. Kolejny trening przeznaczony był dla młodzieży i zawierał bardziej zaawansowane techniki. Zajęcia te prowadzili sempai Nikodem Orzechowski i sempai Kamil Pańszczyk.

Nie obyło się tez bez treningu grupy zaawansowanej, który prowadził sensei Jan Nowicki. W sobotę przed treningami odbył się pokaz Kenjutsu w wykonaniu uczniów Yamabushi Dojo W czasie festiwalu na terenie SP 11, w malej sali gimnastycznej każdy uczestnik mógł zrobić sobie zdjęcie z wybraną bronią japońską (katana, yari, yumi itp), albo z samurajami, w rolę których wcielili się uczniowie Yamabushi Dojo.

Tekst i fot. Alek Kozieł