Na biegówki na stadion w Waksmundzie!

Reklama                                                              

Gmina Nowy Targ stawia na rozwój biegów narciarskich. Na stadionie LKS Huragan Waksmund po raz kolejny powstała trasa biegowa.

Jak podają przedstawiciele gminy Nowy Targ, pętla o długości 400 m do biegania stylem klasycznym oraz dowolnym (łyżwą) pozwoli na organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy.

– Gmina Nowy Targ od pięciu lat angażuje się w program narciarstwa biegowego, którego jednym z elementów staje się trasa na stadionie w Waksmundzie. Trasa jest oświetlona co umożliwia korzystanie z niej także w godzinach wieczornych, do czego zachęcamy także starszych amatorów biegania na nartach – zapraszają gminni urzędnicy. – W tym roku zima dopisuje, więc zachęcamy do korzystania z różnych form aktywności fizycznej, a szczególnie polecamy biegówki.

Reklama                                                              

Stadion będzie czynny codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00. Wstęp bezpłatny pierwszeństwo w korzystaniu z obiektu mają grupy szkolne z terenu Gminy Nowy Targ.

Trasa została przygotowana społecznie przez LKS Huragan Waksmund, Wspólnotę Leśną Wsi Waksmund oraz przedstawicieli Gminy.

Źródło: UG Nowy Targ