Na autobus poczekamy w godnych warunkach

Reklama                                                              

Zakopiańscy urzędnicy nie kryją zadowolenia. Podpisana została umowa na budowę Centrum Komunikacyjnego w stolicy Tatr. Prace budowlane ruszą najpóźniej wiosną 2021 roku. Nowoczesna infrastruktura oddana zostanie do użytku wiosną 2022 roku.

Jak podaje zakopiański magistrat, w ramach inwestycji wybudowane zostaną: dworzec dla autobusów dalekobieżnych i połączeń lokalnych oraz trzykondygnacyjny parking na 150 miejsc. Zmieni się także otoczenie dworca.

Zaprojektowana została także nowa brama wejściowa, przebudowane zostanie rondo Armii Krajowej, powstanie również nowy dojazd od ul. Szymony. Centrum Komunikacyjne dostosowane będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Równolegle prowadzona będzie przez Polskie Koleje Państwowe modernizacja torów i peronów.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

– To kolejny etap modernizacji, która jest możliwa dzięki przejęciu przez Miasto Zakopane terenu dworca PKP. Dopiero w 2017 r udało się zakończyć wieloletni, trwający od 2009 roku spór pomiędzy Gminą a PKP S.A. – powiedział Tomasz Filar, wiceburmistrz Zakopanego.

Fot. Google Maps