Msza święta w intencji poszkodowanych i ofiar tragicznej burzy nad Tatrami

Reklama                                                              

 

 W  niedzielę 25 sierpnia o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach odprawiona zostanie msza św. za tragicznie zmarłych podczas burzy w Tatrach oraz wszystkich poszkodowanych i ich rodziny.

– Modlić będziemy się również o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy podejmowali akcję ratunkową. Na zakończenie Eucharystii podziękujemy ratownikom, strażakom, policjantom, lekarzom i pielęgniarkom oraz wszystkim służbom za podjęty trud – mówią organizatorzy nabożeństwa.

Reklama                                                              

Do tragicznej w skutkach burzy na Tatrami doszło w czwartek 22 sierpnia. Po godz. 13.00 niespodziewanie zaczęło grzmieć i zaczęły uderzać pioruny. Kilka z nich trafiło w  rejon szczytu na Giewoncie, gdzie przebywało wielu turystów.

Kataklizm sprawił, że śmierć w Tatrach po polskiej stronie poniosły 4 osoby, w tym 2 dzieci

Po słowackiej stronie zginął turysta z Czech.

W wyniku uderzeń piorunów poszkodowanych zostało łącznie 156 osób. Przetransportowani zostali do szpitali w Zakopanem, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej, Myślenicach i Krakowie.

Pomocy turystom udzielali ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespoły Ratownictwa Medycznego, strażacy, policjanci, lekarze i pielęgniarki. Im wszystkim należy się wdzięczność za szybką akcję ratunkową.