Można już składać wnioski ws. gazyfikacji gminy Czarny Dunajec (zdjęcia)

Prace związane z doprowadzeniem „błękitnego paliwa” do gospodarstw z terenu gminy Czarny Dunajec nabierają rozpędu.

Reklama                                                              

„Były ankiety, przyszła pora na składnie wniosków” zapowiedzieli czarnodunajeccy urzędnicy.

Reklama                                                              

– Zachęcamy wszystkich do składania wniosków o gazyfikację swoich domów – mówi wójt Marcin Ratułowski. – Podczas spotkania w Cichem na ten temat mieszkańcy zadawali wiele pytań, ile to będzie kosztować, kiedy tak naprawdę ruszy gazyfikacja i jakie są koszty ogrzewania domu gazem i korzystania z ciepłej wody. Padły też kwoty przyłączy, a te będą się zaczynać od około 2 tys. złotych. Zaś 100 tys. złotych gmina wyda na  zaprojektowanie magistrali gazowej.

Spotkanie w sprawie gazyfikacji Miętustwa, Cichego Dolnego i Ratułowa Dolnego odbyło się w niedzielne popołudnie 1 grudnia w SP Ciche nr 1. Przybyło na nie ponad 70 mieszkańców tej części gminy Czarny Dunajec. Mogli liczyć na pomoc koordynatora Jacka Kalaty, który pomagał wypełnić wnioski. W sumie złożono już pierwszych 20 wniosków.

Włodarz gminy przypomniał, że gaz w Gminie Czarny Dunajec jest już doprowadzony do Starego Bystrego.

– Zależy nam także, aby na gaz przeszły jednostki użyteczności publicznej, jak szkoły czy ośrodki zdrowia – dodał gospodarz Czarnego Dunajca.

Wnioski należy składać do końca grudnia w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec. Można także przekazywać radnym. Swoją pomoc oferuje także sołtys Ratułowa.

Fot. Piotr Duraj