Most zastępczy w Koniówce nie będzie hałasował – informuje wójt Marcin Ratułowski

Reklama                                                              

 

– Most zastępczy w Koniówce nie będzie hałasował – mówi Marcin Ratułowski, wójt gminy Czarny Dunajec.

Interwencje Wójta Gminy Czarny Dunajec w sprawie hałasu powodowanego przez most zastępczy w Koniówce przyniosły szybki efekt.  – Już w poniedziałek 4 listopada ruszą prace naprawcze mające na celu wyciszenie niestabilnych elementów powodujących uciążliwość dla mieszkańców Koniówki, a także okolicznych miejscowości. Jednocześnie prostujemy informację medialną, zgodnie, z którą prace te miały ruszyć jeszcze przed 1 listopada – mówi Marcin Ratułowski.

Reklama                                                              

Przypomnijmy, że w Koniówce na drodze wojewódzkiej nr 958 prowadzone są prace związane z budową nowego mostu. Termin realizacji wyznaczono na koniec 2020 r. Aby tego dokonać wybudowano tymczasową przeprawę. Ruch po moście zastępczym wystartował w środę 23 października i od razu stał się zmorą mieszkańców, zwłaszcza nocą, a to za sprawą dźwięku, który wydobywa się spod kół przejeżdżających samochodów. Most jest stalowy, a podłoże pokryte deskami i to właśnie one dają ten hałas.

O sprawie pisaliśmy jako pierwsi. Dzięki poniższemu filmowi i zdjęciom udało się zwrócić uwagę inwestorów, wykonawców i urzędników.

 

Fot. Piotr Duraj