Młodzi zakopiańczycy poznają tajniki sportów zimowych

Reklama                                                              

Bezpłatne narty, za darmo na łyżwy… Gdzie, jak nie w stolicy Tatr, najlepiej stawiać pierwsze i kolejne kroki w narciarstwie czy na łyżwach? Zakopiańska młodzież ma dzięki władzom gminy na to szanse.

Jak podaje zakopiański magistrat, w tym roku po raz trzeci Zakopane realizuje projekt „Upowszechniania Sportów Zimowych” dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– W ramach projektu młodzież ze szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Burmistrz Miasta Zakopane, bierze udział w zajęciach nauki techniki narciarstwa biegowego oraz nauki jazdy na łyżwach – informują przedstawiciele zakopiańskiego magistratu.- Zajęcia prowadzą wykwalifikowani wykładowcy, wśród nich brązowa medalista Mistrzostw Świata z Falun Sylwia Jaśkowiec, na co dzień nauczycielka w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia odbywają się na sprzęcie zakupionym przez zakopiański samorząd.

Reklama                                                              

Warto też przypomnieć, że młodzież ze szkół podstawowych z Zakopanego może do końca małopolskich ferii zimowych (tj. do 9 lutego 2020r.) korzystać nieodpłatnie z lodowiska Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

– Podobnie, jak w sezonie poprzednim COS-OPO w Zakopanem na mocy współpracy z Urzędem Miasta Zakopane przygotował specjalną ofertę dla uczniów z zakopiańskich szkół, obejmującą drugi z feryjnych tygodni. Bezpłatny wstęp na lodowisko, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, przewidziano w trakcie trwających ferii w województwie małopolskim: od soboty 1 lutego do niedzieli 9 lutego włącznie- poinformowali urzędnicy stolicy Tatr.

fot. UM Zakopane