Misja firmy BRAT.PL

Reklama                                                              

Zdrowie to podstawa szczęścia i radości, a my pragniemy zapewnić to wszystkim naszym klientom. Zdrowe odżywianie stało się modne, więc wszędzie spotykamy się z reklamami, w których znane osoby wychwalają niesamowite właściwości odżywcze różnych produkowanych masowo artykułów.

Media wciąż cieszą się dużym zaufaniem, często wpadamy w pułapkę reklam, wierząc, że przemysłowo wytwarzane soki, jogurty, margaryny, zupy instant, oleje, wędliny, majonezy, batoniki to najlepsze rzeczy, jakie możemy sobie wyobrazić. Do tego dochodzą reklamy leków i suplementów diety, które zgodnie z opisem producentów zapewniają nam zupełną bezkarność,  możemy jeść właściwie prawie  wszystko, pod warunkiem że będziemy zażywać odpowiedni suplement wspomagający np. pracę wątroby…

Co to jest zdrowe odżywianie?

W dzisiejszych czasach  często spotykamy się z terminem zdrowego odżywiania. Co kroku słyszy się o tym, jak ważne jest dbanie o swój organizm, dostarczanie mu odpowiedniej ilości aktywności i jedzenie tylko tego, co tak naprawdę jest dla niego dobre. Jednak dla większości osób bardzo trudne okazuje się zdefiniowanie tego, czym tak naprawdę jest zdrowa żywność. W naszym artykule postaramy się to nieco wyjaśnić.

Ludzie chcę być świadomi tego, co trafia na ich talerz a w konsekwencji również i do ich żołądka, warto wyjaśnić, czym tak naprawdę są produkty “zdrowe”. Zdefiniowanie zdrowej żywności jest proste, gdyż sprowadza się do powiedzenia, że to żywność pozbawiona chemii na każdym etapie jej istnienia, a zatem zarówno podczas produkcji, jak i w momencie wysłania jej do sklepów i przechowywania na półkach sklepowych. Nie ma w niej mowy o dodatkowych składnikach, które w chemiczny sposób:

  • poprawiają wygląd jedzenia
  • zapobiegają psuciu się produktów – owoce, warzywa i inne tego typu produkty w naturalnej formie ulegają powolnej degradacji i wraz z czasem wyglądają coraz mniej atrakcyjnie; niedopuszczalne jest stosowanie chemii zapobiegającej temu procesowi i sprawiającej, że jedzenie wygląda tak samo do momentu, w którym naprawdę się popsuje.
  • zwiększają efektywność produkcji – faszerowanie zwierząt wszelkiego rodzaju chemikaliami, by te dostarczały półprodukty szybciej jest absolutnie niedopuszczalne…

Poprawna dieta

Bardzo często mówi się, że “przechodzi się na dietę” i zazwyczaj jest to kojarzone z przesadnym dbaniem o własną wagę poprzez głodówkę… Tak naprawdę dieta nie powinna wiązać się zarówno z wspomnianą głodówką, jak i jakimikolwiek wyrzeczeniami, ale właśnie z przejściem na zdrowe odżywianie. Nie jedzmy mniej – jedzmy lepiej, to motto, które powinno nam przyświecać nie tylko przy chęci “sezonowej” zmiany trybu życia, ale w czasie całościowego funkcjonowania… tzn. zmieniamy nawyki, zmieniamy siebie.

Istnieją ludzie,którzy mówią  że zdrowe odżywianie jest w dzisiejszym świecie najlepszym lekarstwem świata. Prawdą jest, że jesteśmy masowo faszerowani wszelkiego rodzaju chemią spożywczą i często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto być świadomym konsumentem i sięgnąć po zdrową żywność. Nie z pobudek ideowych, ale z realnej chęci do poprawienia stanu swojego zdrowia.

Nasz sklep internetowy oferujący bogaty asortyment produktów zdrowotnych, przypraw, ziół, kosmetyków naturalnych, suplementów diety, kaw, bakalii.

Zapraszamy serdecznie na zakupy do naszego sklepu ze zdrową żywnością na Brat.pl