Miętustwo. Rekordowa akcja krwiodawstwa (zdjęcia)

60 osób oddających krew, łącznie 27 litrów tego życiodajnego płynu to bilans dzisiejszej akcji krwiodawstwa przeprowadzonej po raz kolejny w Cichem – Miętustwie.

Reklama                                                              

Akcja tradycyjnie zorganizowana została przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, Parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Miętustwie oraz Ochotnicze Straże Pożarne Ciche Dolne, Ratułów Dolny, Czerwienne Dolne i Stare Bystre a także Związek Podhalan Oddział Miętustwo.

Reklama:                                                          


To jest absolutny rekord. Fantastyczny wynik. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w to niedzielne przedpołudnie, by tradycyjnie wesprzeć potrzebujących, oddając krew. Dziękujemy także wszystkim wspierającym, dzięki którym udaje się przeprowadzać cyklicznie zbiórkę krwi – księdzu proboszczowi Januszowi Rzepie za udostępnienie salki katechetycznej, Katarzynie Podczerwińskiej-Głowacz za ufundowanie słodkości. Już dziś zapraszamy na kolejne akcje w Miętustwie, o których będziemy informować na bieżąco – mówi Krzysztof Leja, prezes Tatrzańskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi.

Jak mówił św. Jan Paweł II – “Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata.”

fot. Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Cichem