Mieszkańcy Podczerwonego uratowali bociana

Reklama                                                              

Dzięki wzorowej postawie mieszkańców Podczerwonego udało się uratować młodego bociana, który wycieńczony i powyrywanymi piórami błąkał się na jednej z łąk tuż przed pierwszymi zabudowaniami w Podczerwonem. Teraz trafi do Pogotowia Leśnego w Mikołowie, gdzie przejdzie rehabilitację.

Ptak został znaleziony w niedzielę po południu przez okolicznych mieszkańców. Postanowili uratować rannego boćka i poinformowali o tym fakcie Małgorzatę Gawędę z Zakopanego, która od lat bezinteresownie pomaga rannym zwierzętom. Niezwłocznie przybyła pomóc młodemu rannemu i wycieńczonemu bocianowi. Opatrzyła mu rany i pomogła go nakarmić. Skontaktowała się także z Pogotowiem Leśnym w Mikołowie.

– Bocian był bardzo osłabiony i nie mógł samodzielnie jeść. Przyrządziłam potrawę z mielonego mięsa indyka i żółtek ze swojskich jaj – informuje. – Wraz z mieszkańcami z Podczerwonego przygotowaliśmy pomieszczenie, w którym bocian może odpoczywać. Dziękuję wszystkim, którzy nie byli obojętni i przejęli się losem ptaka. Mam nadzieję, że trafi on w dobre ręce – mówi Małgorzata Gawęda.

Reklama                                                              

Transportem rannego bociana postanowiło zająć się Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Pokryje koszty transportu do Pogotowia Leśnego w Mikołowie.

fot. Piotr Duraj i Małgorzata Gawęda