Medalowa seria Dawida Kubackiego trwa nadal

Reklama                                                              

To już 10 z rzędu podium Dawida Kubackiego. Na Okurayamie (HS137) w Sapporo, zwycięzcą tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni zajął trzecie miejsce. Zawody wygrał gospodarz Yukiya Sato. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. Pucharowe punkty zdobyli także Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Dawid Kubacki po pierwszej serii zajmował 3 miejsce. Pierwszy był Japończyk Ryoyu Kobayashim a drugi Stefan Kraft.

Piotr Zyła zajmował piąte miejsce, a Kamil Stoch dwudziesty pierwszy. Do finału nie zakwalifikowali się Aleksander Zniszczoł (41), Andrzej Stękała (45) i Klemens Murańka (46).

Skoki Polaków w finałowej serii rozpoczął Kamil Stoch, który ostatecznie zajął dwudzieste pierwsze miejsce. Piątego miejsca nie utrzymał Piotr Żyła. Ostatecznie był ósmy.

Świetnym skokiem popisał się Yukiya Sato, który w pierwszej serii był szósty. Po swoim skoku zajmował pierwszą pozycję i zachowa ją już do końca. Dawid Kubacki po swoim skoku zajmował drugie miejsce i już się wydawało, że nie stanie na podium, ale swój skok zepsuł Ryoyu Kobayashi (spadł na 15 miejsce). Dzięki temu skoczek z Szaflar po raz kolejny, już 10 raz z rzędu móg stanąć na podium Pucharu Świata (19 w karierze). Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft.

Przed nami drugi konkurs w Japonii. Skoczkowie rozpoczną zmagania w niedzielę o 2.00 czasu polskiego.

Czy Dawid Kubacki stanie 11 raz z rzędu na Podium Pucharu Świata?

fot. PZN