Mateusz Zubek z Rogoźnika zwycięzcą na logo Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

Reklama                                                              

Gmina Kąty Wrocławskie znajdująca się w powiecie wrocławskim w województwie dolnośląskim ogłosiło konkurs na nowe logo.

Zgłosiło się do niego 200 grafików, w tym Mateusz Zubek z Rogoźnika, na co dzień prowadzący własne studio brandingowe Cobance Studio.

Jak się okazało, praca 27-latka z Podhala okazała się najlepsza. – Logo Mateusza Zubka wyróżniło się oryginalnością znaku, łatwością zapamiętania i wywołania pozytywnych skojarzeń. Ta praca wygrała również głosowanie mieszkańców. Zagłosowały na nią 234 osoby – mówią włodarze gminy Kąty Wrocławskie.

Reklama                                                              

– Ideą do powstania znaku było przedstawienie wizerunku gminy łączącego nowoczesną formę z duchem historii i walorami przyrodniczymi. Logo wykonałem w minimalistycznej formie, wedle obowiązujących aktualnie trendów projektowania znaków tj. flat design (czyt. projektowanie płaskie). Styl ten ma na celu wyeliminowanie gradientów, cieniowań, odblasków, lustrzanych odbić itp. Cechuje się również ograniczeniem liczby kolorów i stosowaniem tylko prostych kształtów i typografii. Kontur zewnętrzny logo wpisuje się w odmianę tarczy heraldycznej i jest wykonany zgodnie ze schematem ich kreślenia. Wybierając powyższe techniki oraz odważny kolor symbolizujący wierność, czystość i trwałość uzyskany został zamierzony cel znaku – mówi Mateusz Zubek.