Marokańczyk bez dokumentów zatrzymany przez polskie służby(zdjecia)

Reklama                                                              

W miniony czwartek tuż przed północą policjanci wraz z funkcjonariuszami  strażnicy graniczni Placówki SG w Zakopanem w Chyżnem zatrzymali młodego mężczyznę bez dokumentów.

Zatrzymany został poddany badaniom na Covid 19. Wynik okazał się negatywny. Po sprawdzeniu i zweryfikowaniu danych personalnych okazało się, że młody mężczyzna był Marokańczykiem.

– 21-latek został zatrzymany, gdyż jego pobyt na terytorium RP był niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP. Obywatel Maroka przebywał na terytorium RP bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego go do wjazdu do Polski i pobytu w niej. Co więcej, cudzoziemiec przekroczył granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski – czytamy na stronie karpacki.strazgraniczna.pl

Reklama                                                              

Sąd Rejonowy w Nowym Targu wydał postanowienie o umieszczeniu Marokańczyka w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. Cudzoziemiec został przewieziony do ośrodka, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

fot. karpacki.strazgraniczna.pl