Marcin Domin prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu

Reklama                                                              

28 maja odbyła się Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu. Nowym Prezesem Zarządu Oddziału został Marcin Domin, nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Wybrany został na pięcioletnią kadencję.

Honorowymi gośćmi konferencji byli: prezes okręgu małopolskiego ZNP Grażyna Ralska, oraz wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie najwyższego odznaczenia związkowego „Złotej Odznaki ZNP” wyróżnionym członkom. Otrzymali je: Marcin Domin, Ewa Groblicka, Teresa Domin, Alicja Chamuczyńska i Katarzyna Domin. Nie obyło się także bez podziękowań i gratulacji za aktywną pracę w kadencji 2014 – 2019. Szczególne podziękowania od byłej prezes Romualdy Prośniak i „Złotą Odznakę ZNP” otrzymał wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch za wspieranie działań oświatowych w gminie.

Reklama                                                              

Nowo powołany prezes oddziału serdecznie podziękował ustępującej z urzędu, po 13 latach Romualdzie Prośniak za rzetelną i pełną zaangażowania pracę związkową. Zapewnił także, że będzie wytrwale walczył w obronie godności, praw pracowniczych i interesów członków ZNP, jak i aktywnie uczestniczył w kształtowaniu demokratycznego oblicza polskiej oświaty oraz wychowania w duchu tolerancji, poszanowania praw i wolności.

mat. prasowe