Małopolskie miliony popłyną na Podhale

Radni wojewódzcy uchwalili budżet Małopolski. Kilkadziesiąt milionów złotych zostanie przeznaczonych na inwestycje na Podhalu.

Reklama                                                              

Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego najwięcej środków w tegorocznym budżecie będzie przeznaczonych na inwestycje w obszarze transportu i łączności. W sumie w budżecie zarezerwowano na ten cel ponad 900 mln zł.

Reklama                                                              

– Utworzenie sprawnej sieci komunikacyjnej to priorytet władz województwa. Zapewnienie mieszkańcom szybkiego i bezpiecznego transportu pozwoli na przyspieszenie rozwoju gospodarczego w całym regionie i umożliwi większy dostęp do dóbr nauki i kultury dla wszystkich Małopolan – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę DW 958 (Chabówka-Zakopane) – 39,6 mln zł,

Modernizacji doczekają się budynki przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, na co przeznaczono 4,5 mln zł.

Z kolei 2,5 miliona złotych zostanie przeznaczonych na rewaloryzację i modernizację zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala.

 

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com