Małoletni złodzieje i wandale zatrzymani przez policjantów z Rabki

Reklama                                                              

Policjanci z Rabki otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu dwóch samochodów ciężarowych i kradzieży z włamaniem. Do obydwu przestępstw doszło w niedzielę w nocy w Spytkowicach.

Na podstawie monitoringu i zebranych dowodów policja trafiła do nieletnich chłopaków z gminy Spytkowice oraz gminy Raba Wyżna.  Okazało się, że było ich czterech, a na sumieniu mają jeszcze kradzież owoców. Policjanci ustalili, że 10 czerwca br. po godz. 22 dokonali kradzieży owoców na kwotę 100 złotych.

– W niedzielę późnym wieczorem trzech z nich ponownie wróciło w to samo miejsce. Tym razem zerwali kłódkę zabezpieczającą chłodnię i ukradli ze środka 20 sztuk kartonów mleka oraz 6 bochenków chleba i drożdżówki powodując straty na blisko 250 złotych. Po dwóch godzinach już w dwóch, przechodząc obok zaparkowanego samochodu ciężarowego, zajrzeli przez szybę i zauważyli, że w środku ktoś jest. Rzucając kamieniami, postanowili obudzić śpiącego mężczyznę. Kiedy ten wyszedł z pojazdu, od razu uciekli. Kamieniami uszkodzili szyby pojazdów, powodując straty na 4 tysiące złotych.

Reklama                                                              

Następnego dnia 16 czerwca policjanci zatrzymali 14-latka, dwóch 15-latków oraz 16-latka. Tego samego dnia wszyscy usłyszeli zarzuty. Przyznali się zarzucanych im czynów. 14-latek i jeden z 15-latków odpowiedzą za kradzież, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Drugi 15-latek odpowie za kradzież z włamaniem oraz kradzież. 16-latek odpowie za kradzież. Ich sprawą z uwagi na wiek zajmie się teraz sąd rodzinny.
W zależności od popełnionego czynu karalnego wobec nieletnich sąd rodzinny może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.- czytamy na FB KWP Kraków

Fot. Archiwum