Łukasz Czepiela pojawi się na XI Nowotarskim Pikniku Lotniczym

 

Łukasz Czepiela – pierwszy polski pilot wyścigów Red Bull Air Race ostatnio lądował na sopockim molo CarbonCub, w tym roku ponownie pojawi się na nowotarskim niebie. Łukasz zaprezentuje się na znanym widzom już samolocie Edge 540TK.

Samolot Edge 540TK – najmocniejszy samolot akrobacyjny w Polsce, 640 kg wagi, 350 koni, 1000NM momentu obrotowego , Max prędkość 410km/h.

Łukasz Czepiela jest pilotem akrobacyjnym, który dzięki udziałowi w Red Bull Air Race ma szansę rozwinąć skrzydła na arenie międzynarodowej. Jako pilot zawodowy i akrobacyjny, przyzwyczajony jestet do latania różnymi statkami powietrznymi, w tym samolotami Airbus A320.

W przeszłości pełnił funkcję szefa zespołu w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej Honda Dream Team, oraz przez krótki okres czasu pracował jako polski korespondent dla miesięcznika Pilot Club Magazine.

Mieszka w Poznaniu i jestem członkiem Aeroklubu Poznańskiego.

Kiedy nie pochłania go latanie po świecie, szuka adrenaliny, uprawiając wędrówkę lub wspinaczkę skałkową. Jest także zapalonym pływakiem. Ponadto posiada doświadczenie w pracy mechanika lotniczego oraz licencję szybowcową.

Organizatorzy