LOTOS Cup Kids zainaugurowany w Chochołowie (zdjęcia)

Rozpoczęła się rywalizacja najmłodszych skoczków i kombinatorów norweskich. Od tego sezonu rywalizacja w Narodowym Programie Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej -“LOTOS Szukamy Następców Mistrza” podzielona została na dwoje zawodów.

Reklama                                                              

Narciarze ze starszych kategorii wiekowych w czterech edycjach walczyć będą w Szczyrku.

Reklama                                                              

Natomiast najmłodsi uczestnicy Programu powrócą do przeszłości i tak jak kiedyś rywalizować będą na czterech różnych obiektach, w różnych zakątkach Polski. Zawody te nosić będą nazwę LOTOS Cup Kids.

Pierwsze zawody z cyklu odbywają się w Chochołowie na miejscowym kompleksie skoczni. Bierze w nich udział 127 młodych zawodników z Polski i Słowacji.
Za nami pierwszy dzień zmagań na skoczniach HS16 i HS30.

Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli najmłodsi adepci skoków na skoczni K15. W klasyfikacji dziewczynek młodszych najwyższy stopień podium wywalczyła Julia Fendek z LKS Klimczok Bystra. Wśród chłopców młodszych najlepszym skoczkiem okazał się Adam Pilch z WSS Wisła. Na skoczni K28 rywalizację chłopców wygrał Tymoteusz Cieńciała WSS Wisła SMS Szczyrk. Rywalizację dziewczynek zdominowała Pola Bełtowska AZS Zakopane / SMS Zakopane.

Wyniki skoków: www.kschocholow.pl/skoki-narciarskie.

Jutro od godziny 09.00 odbędą się kolejne konkursy skoków, a po godzinie 14.00 bieg do kombinacji norweskiej (na trasach biegowych przy Termach Chochołowskich).
Pierwsze w tym sezonie zawody na skoczniach zorganizowane zostały przez Polski Związek Narciarski i Klub Sportowy KS Chochołów.

Partnerem wydarzenia jest Gmina Czarny Dunajec.
Patronat Honorowy: Marcin Ratułowski – Wójt Gminy Czarny Dunajec.
Współorganizator zawodów: Klub Sportowy KS Chochołów realizujący projekt pt. “Projekt na medal”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a partnerem firma Blach-Bud Józef Zborowski.

Kolejne konkursy cyklu odbędą się 01-02.02.2020 w Zagórzu, 22-23.02.2020 w Wiśle i 9-11.03.2020 w Szczyrku.

Fot. Piotr Duraj