LOTOS Cup Kids ponownie w Chochołowie (zdjęcia)

Za nami III edycja zawodów LOTOS Cup Kids, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – “LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tym razem areną zmagań najmłodszych uczestników Programu był kompleks skoczni narciarskich w Chochołowie oraz trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Reklama                                                              

Blisko 150 młodych skoczków narciarskich stanęło na starcie III edycji zawodów LOTOS Cup Kids, która 21 i 22 lutego odbywała się w Chochołowie oraz w Zakopanem. W ramach Programu dla najmłodszych zawodników uczestnicy rywalizują o medale w czterech kategoriach wiekowych w skokach narciarskich – Dziewczynka Młodsza, Chłopiec Młodszy, Dziewczynka i Chłopiec oraz w dwóch w kombinacji norweskiej – Chłopiec Młodszy i Chłopiec.

Reklama                                                              

III edycja LOTOS Cup Kids w Chochołowie była wyjątkowa dla Michała Obtułowicza. Reprezentant Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach LOTOS Cup. Podopieczny Andrzeja Zaryckiego dwukrotnie zwyciężył w konkursie skoków narciarskich w kategorii Chłopiec, natomiast w kombinacji norweskiej wywalczył złoty medal pierwszego dnia oraz srebrny drugiego. – Pierwsze zwycięstwo był dla mnie bardzo ważne i myślę, że da mi dużo pewności siebie. Byłem naprawdę bardzo szczęśliwy po pierwszym dniu zawodów, gdzie triumfowałem zarówno w skokach, jak i w kombinacji norweskiej. Drugiego dnia znów byłem najlepszy na skoczni i z tego również bardzo się cieszę – mówi z uśmiechem na twarzy Michał Obtułowicz. – Poza tym jestem bardzo zadowolony z moich skoków oraz z biegu. Skoki były bardzo udane i zawsze chciałbym takie oddawać. Wiedziałem, że stać mnie tutaj na dobry wynik i zwycięstwa spodziewałem się tak w 50 %, ale podczas zawodów starałem się o tym nie myśleć – dodaje. – Pierwszy raz mieliśmy okazję startować po zmianie tras w Zakopanem. Muszę przyznać, że trasa ta jest trudna, ale przyjemna. Warunki nam dopisały, więc z biegu również jestem zadowolony – podsumowuje reprezentant KS Eve-nement Zakopane.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Pola Bełtowska z zakopiańskiego AZS-u, która pewnie wygrała piątkowy i sobotni konkurs skoków w kategorii Dziewczynka. – Pogoda nas nie rozpieszczała. Padał śnieg przez co wolno jechało w torach i można powiedzieć, że był to trudny konkurs, bo warunki były ciężkie. Z moich skoków nie jestem zadowolona i średnio je ocenię. Od pewnego czasu nie mogę się dobrze wybić z progu, ale mam nadzieję, że uda się wrócić do dobrego skakania – tak po zawodach w Chochołowie opowiadała podopieczna Jakuba Kota. – Na treningach fajnie skacze się na tych mniejszych skoczniach, bo łatwiej jest poprawić błędy, jednak w zawodach chciałoby się poskakać już na większych obiektach – dodaje Pola Bełtowska, która startowała również w kombinacji norweskiej. – Trasa była bardzo wymagająca i był to ciężki bieg. Najgorsze były dwa podbiegi, ale mimo tego fajnie się rywalizowało, bo warunki nam dopisały – podsumowuje.

Anna Karczewska – PZN / fot. Igor Kurkowski, PZN i Pietruszka – FotografiaReklama