Laureatem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej podopieczny Powiatowego Centrum Kultury

 

Laureatem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej International Festival of Fine Art-Color Art został podopieczny Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

 XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie ” We wnętrzu morza” łączy doświadczenie życiowej praktyki i artystycznej wyobraźni. Jest to jeden z sensów sztuki: racjonalizm oraz intuicja. Celem komisji oceniającej prace było wyłonienie tych realizacji plastycznych, które w sposób najbardziej oryginalny i twórczy odpowiadały powyższemu tematowi.

W dniu 13.04.2019 r. jury festiwalu w składzie:

Marek Haładuda – artysta plastyk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Wiesława Markiewicz – artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie

Izabela Gwiazdowska (Wolska) – artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie

Anna Obszyńska – plastyk –  Goleniowski Dom Kultury

Joanna Czerny- Wojciechowska – sekretarz komisji, Goleniowski Dom Kultury

dokonało oceny nadesłanych na festiwal prac, przyznając nagrody i wyróżnienia.

W kategorii Grafika Grupa II ( 9-12) lat  III miejsce jako jedyny z województwa małopolskiego  zdobył Kacper Gałdyn lat 11  temat pracy „RYBY” z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu instruktor-Maria Mrożek ,która otrzymała podziękowanie za podjęcie idei konkursu i przygotowanie uczestników do wzięcia w nim udziału.”We wnętrzu morza” – temat bez dna, który niełatwo  przedstawić w sposób niebanalny.Prace,które wpłynęły na festiwal, są dowodem,że jest to możliwe – przy odpowiednim wsparciu i odważnym podmuchu w żagle swoich podopiecznych.Wpłynęły również gratulacje i życzenia dalszych sukcesów artystycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Powiatowe Centrum Kultury