Łączy ich “Pasja i Wiara” – IX Zjazd Motocyklowy w Miętustwie (zdjęcia i filmy)

 

 Motocykliści z całej Polski spotkali się w Cichem – Miętustwie podczas 9. edycji popularnego Zlotu Motocyklowego organizowanego przez miejscową grupę “Pasja i Wiara” i parafię NMP Królowej Polski w Miętustwie.

Pogoda sprzyjała i do tej podhalańskiej miejscowości zawitało ok. 1500 motocykli. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej parady po okolicznych wioskach. Następnie wspólnie modlono się podczas uroczystej mszy świętej odprawionej przez kapelana motocyklistów, byłego wikariusza z Miętustwa ks. Tomasza Steca. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Ks. Rafał Wierzbiak. Po nabożeństwie, kapelan nie szczędził wody święconej. Poświęcił każdy pojazd.

Zlotowi Motocyklowemu zawsze towarzyszą liczne atrakcje, a także szczytny cel. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło regionalnych akcentów, przysmaków, góralskiej kuchni, występów artystycznych, a także konkursów z cennymi nagrodami. W tym roku po raz pierwszy podczas wydarzenia odbył się Dzień Dawcy Szpiku. Dzięki współpracy z Fundacją DKMS uczestnicy mieli okazję dołączyć do bazy potencjalnych Dawców Szpiku. Składki zebrane całego wydarzenia zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Cancer Fighters, której celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i pomoc w leczeniu. Imprezę uświetnił występ zespołu “Giganci”.

– Zjazd Motocyklowy w Miętustwie od dziewięciu lat cieszy się ogromną popularnością. Uczestnikami są motocykliści z całej Polski, którzy pokonują nawet kilkaset kilometrów, by wziąć udział w wydarzeniu. To dobra okazja, by spędzić na Podhalu kilka dni, delektując się krajobrazami i naturalnym pięknem regionu – mówią przedstawiciele organizatorów z grupy motocyklowej “Pasja i Wiara.

Parada motocyklowa

Kazanie podczas uroczystej mszy świętej

 Poświęcenie motocykli

 

Fot. Piotr Duraj