Kuligi w Zakopanem – magia, zabawa i moc pozytywnych wrażeń


OgłoszenieZima często jest według nas nieciekawa, szara oraz nudna. Wyobrażamy sobie niesprzyjającą aurę, niskie temperatury, krótkie dni i zastanawiamy się co zrobić, by rano wstać w dobrym humorze. Niewielu potrafi dostrzec zalety zimy, a naprawdę warto!

Reklama                                                              

Na mapie Polski znajdziemy regiony, które koniecznie trzeba poznać właśnie o tej porze roku. Wśród nich prym wiedzie Podhale. W zimowym wydaniu prezentuje się doskonale. Odwiedzając je nie sposób nie docenić uroków tej zwykle nielubianej i złej zimy. Nikt nie będzie się nudził. Różnorodne formy aktywności i atrakcje sprawiają, że region ten jest niezwykle atrakcyjny nie tylko dla turystów z naszego kraju, ale też z zagranicy. Istnieją obowiązkowe punkty zimowego wypoczynku w Zakopanem. Jednym z nich jest udział w kuligu.

Reklama                                                              

Widoki jak z baśni i fantastyczna zabawa

Podziwianie widoków z perspektywy sań, to świetne doświadczenie. Kiedy pędzimy przez zaśnieżone tereny, obserwujemy otoczenie, w którym króluje wszechobecny biały puch, czujemy, że doskonale wybraliśmy kierunek swej podróży. Spektakularne krajobrazy działają na nas kojąco, zapominamy o wszelkich troskach, o codzienności, skupiając się jedynie na urokach otoczenia. Pokryte śniegiem górskie szczyty, doliny, drzewa, polany – pejzaże zachwycą wszystkich, nawet tych, którzy nie powiedzieliby o sobie, że są szczególnie wrażliwi na piękno natury.

Przejażdżka saniami daje masę frajdy. Ucieszą się z niej zarówno dzieci, jak i dorośli. Radosnych okrzyków i pisków na pewno nie zabraknie. Siedzimy wygodnie w saniach, mijamy cudowne zakątki, odkrywamy górski świat, delektujemy się nim – nie ma mowy, by na twarzy nie zagościł szeroki uśmiech! Udział w kuligu, to okazja do przekonania się, że Zakopane w zimowej szacie jest po prostu kapitalne. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na relaks.

Podczas kuligu panuje gorąca atmosfera, nie przeszkadza nam mróz, bo mamy przecież ciepłe ubrania i koc na kolanach. Pędzimy przez malownicze tereny i zostawiamy za sobą wszystko, co złe,
chłonąc klimat i ciesząc się czasem wspólnie spędzonym z rodziną, czy przyjaciółmi.

Zimowe wyjazdy…

Zimą często marzymy o tym, by choć na kilka dni oderwać się od obowiązków i wyjechać gdzieś, gdzie solidnie odpoczniemy i nabierzemy energii. Od wakacji mija już dużo czasu, czujemy zmęczenie, dlatego też mamy chęć wyciągnąć z szafy walizkę, spakować się i udać w podróż. Do głowy przychodzą różne pomysły, ale zdecydowanie, jednym z lepszych jest wybranie się właśnie na Podhale.

Okazji do zaplanowania wycieczki jest niemało. Warto zastanowić się nad spędzeniem Bożego Narodzenia w Zakopanem. Omija nas wtedy cała przedświąteczna gorączka. Nie musimy spędzać czasu na długich przygotowaniach. Można też udać się do miasta pod Giewontem na szampański sylwester, zimowe ferie, walentynki, czy po prostu weekend, podczas którego choć na chwilę zapomnimy o rzeczywistości.

Zimowy wypoczynek w górach koniecznie trzeba urozmaicić. Idealnym jego elementem będzie tradycyjny kulig. W ciągu dnia, w towarzystwie promieni słonecznych dostrzeżemy każdy szczegół
krajobrazu. Natomiast przejażdżka po zmroku pozwoli przekonać się, że górskie tereny w ciemności są tajemnicze, groźne, mają w sobie coś wyjątkowego, co warto odkryć. Pod atramentowym niebem, w blasku pochodni docenimy niepowtarzalną, specyficzną atmosferę.

Sprawdzony organizator

Kuligi.pl - Sprawdzony organizator kuligów Zakopane

Tatry potrafią oczarować, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Jednak, aby wypoczynek w nich był idealny, trzeba poświęcić nieco czasu na konkretny plan. Nikt przecież nie chce po powrocie do domu czuć niedosytu i irytować się tylko dlatego, że przez brak solidnego harmonogramu i pomysłów na swój relaks, nie skorzystał z wielu form aktywności, czy rozrywek. Z gór mamy wrócić pełni optymizmu, dobrych emocji i z energią, a nie smutną miną.

Planując udany odpoczynek, szukamy w sieci organizatorów różnego rodzaju atrakcji, jak np. kuligi. Ofert jest pod dostatkiem, ale najlepszym rozwiązaniem jest wybranie firmy, która może poszczycić się doświadczeniem i mnóstwem pozytywnych opinii klientów. Uwagę warto skierować na Organizatora Kuligów w Zakopanem KULIGI.PL. Firma od lat dba o to, by mieszkańcy i turyści nie narzekali na nudę, mieli możliwość zaplanowania wypoczynku, podczas którego nawet przez chwilę nie pomyślą o nudzie. Wyróżnia ją fakt, że jest wierna góralskim tradycjom. Wielu z nas przybywa przecież na Podhale przede wszystkim po to, aby przekonać się, że nowoczesność, choć cenna, nie dorówna nigdy tradycji. Góralski folklor jest barwny, ciekawy i zasługuje na zainteresowanie. Firmie, dla której jest wartościowy, bez dwóch zdań należy się uznanie.

Poza tym firma kuligi.pl należy do grupy operatora turystycznego – COT, posiadającego funkcję lidera rynku. Zdaje on sobie sprawę z tego, co znaczy wymarzony wypoczynek w górach oraz, że turyści są coraz bardziej wymagający i trzeba zatroszczyć się o każdy, nawet najmniejszy detal, aby wyjechali z miasta pod Giewontem zadowoleni i co ważne – chcieli tam jeszcze wrócić.

Rozmaite opcje kuligów

Rozmaite opcje kuligów

Ci, którzy myślą, że kulig, to całkiem zwyczajna atrakcja są w ogromnym błędzie. Oczywiście zmienią zdanie po pierwszych kilku minutach przejażdżki saniami, ale już na etapie planowania wypoczynku, powinni wiedzieć, że kulig jest ekstra rozrywką.

W ofercie kuligi.pl znajdziemy – panoramiczny kulig po Gubałówce, Krzeptówkach lub kulig w Dolinie Chochołowskiej. Który z nich dostarczy najwięcej emocji? Niestety, na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Każdy z wymienionych zakątków jest zjawiskowy i chętnie odwiedzany przez turystów. Warto osobiście przekonać się, jakie miejsce zasługuje na miano tego „naj”. Jednak zapewniamy, że wybór nie będzie łatwy!

Podczas kuligu w oczy rzucają się niesamowite scenerie. Co chwilę odnosimy wrażenie, że piękniej już być nie może, a potem widzimy kolejny zakątek, jeszcze bardziej fascynujący i uznajemy, iż czeka nas niejedna niespodzianka. Olbrzymią zaletą przejażdżek zaprzęgami jest właśnie ten element zaskoczenia. Nie wiemy, jaki widok ukaże się za moment, co przyciągnie naszą uwagę, czy bardziej zauroczą potężne szczyty, czy może przestrzeń dolin. Poszukiwanie odpowiedzi na te pytanie, to rewelacyjna przygoda i frajda.

Już sam początek kuligu wywoła uśmiech. Przywita nas obsługa, zaprosi do zajęcia miejsc w saniach i wręczy poczęstunek. Następnie wyruszymy na przejażdżkę wybraną trasą, a po niej skorzystamy z dodatkowych atrakcji. Ognisko, regionalne przysmaki w postaci oscypków, bigosu, wiejskiego chleba, wysokoprocentowe trunki, plus zabawa w rytmach góralskiej kapeli oraz zbójników, żarty i legendy opowiadane przez gawędziarzy, pokazy tańców, nauka picia po góralsku, wspólne śpiewy – brzmi doskonale, prawda?

Kapitalnie przedstawia się opcja prywatnego kuligu w Dolinie Chochołowskiej dla 2-4 osób. Warto o niej pamiętać poszukując prezentu dla bliskiej osoby. Często przecież zbliżające się urodziny,
imieniny, czy rocznica związku stanowią wyzwanie. Zastanawiamy się nad upominkiem, odwiedzamy różne sklepy z nadzieją na znalezienie czegoś perfekcyjnego. Jednak niekiedy prezenty okazują się nietrafione. Zamiast kupować kolejną rzecz, lepiej postawić na oryginalność i zaprosić bliską osobę na klimatyczny kulig, podczas którego odkryjemy wspólnie czar jednej z najpiękniejszych dolin w Tatrach. Miejsce ujmuje o każdej porze roku, ale zimą jest wyjątkowo atrakcyjne. Przejażdżka saniami Doliną Chochołowską będzie ogromnym przeżyciem i na długo zapadnie w pamięć. Ofertą firmy kuligi.pl powinny również zainteresować się osoby, które stoją przed zadaniem zorganizowania firmowego wyjazdu integracyjnego. Uczestnicy wycieczki miło spędzą czas, będą mogli lepiej się poznać. Wspólna zabawa podczas biesiady przy ognisku na pewno dobrze wpłynie na grupę, a atrakcje typu pasowanie na Zbójnika, wbijanie gwoździ dziurawym młotkiem, czy test na siłę, dostarczą porcji dobrego humoru.

Co bardzo istotne, firma kuligi.pl w razie niewystarczającej ilości śniegu, zastąpi sanie dorożkami, nie musimy więc z uwagi na niesprzyjającą aurę rezygnować z zaplanowanej rozrywki. Trzeba przyznać, że to świetne rozwiązanie. Jak wielkie byłoby rozczarowanie naszych pociech i nas samych, gdy nagle okaże się, że z atrakcji nici, trzeba zmienić harmonogram wycieczki i szybko coś wymyślić w zastępstwie przejażdżki. Firma stawia na kompleksową obsługę, dlatego możemy liczyć na transfer z miejsca noclegowego. Jest to bardzo wygodna opcja, nie trzeba martwić się o dojazd i powrót po imprezie.

Jesteśmy pewni, że każdy, kto weźmie udział w kuligu, w mig doceni tą atrakcję. Zima stwarza warunki do relaksu, gwarantuje różnorakie warianty spędzania czasu. Sam widok śniegu już powinien zachęcać nas do aktywności na świeżym, górskim powietrzu.

Maluchy ubóstwiają biały, miękki puch i zabawy na nim. Nie przeszkadza im zimowa aura, mróz, czy to, że jest ślisko. Natomiast dorośli często narzekają widząc same negatywne strony. Ilu z nas najchętniej nie wychodziłoby z domu tylko dlatego, że na zewnątrz jest śnieg? A gdyby tak przestać marudzić, ubrać grubą kurtkę, śniegowce, rękawiczki, szal, czapkę i poszaleć na śniegu, docenić zalety zimowej pory, fakt, że daje wiele różnorodnych możliwości? Naszym zdaniem, to bardzo dobra postawa. Każdy z nas czasem powinien wrócić do lat dzieciństwa, poczuć się jak maluch, którego cieszy padający śnieg i ulepiony z niego bałwan.

Dlatego wyjazd w góry, to super pomysł. Tam na pewno uda nam się nieco zmienić nastawienie do zimowej aury. Pojeździmy na nartach, łyżwach, sankach, pospacerujemy, spędzimy czas z ważnymi dla nas osobami, oderwiemy się od codziennych spraw, nabierzemy do nich dystansu. Solidnie zaplanowany wypoczynek, nawet jeśli przeznaczymy na niego tylko kilka dni, dostarczy nam relaksu i radości.

Przygotujmy się jednak do wyjazdu, zadbajmy o to, by przepełniony był atrakcjami, wtedy pewne, że wrócimy w doskonałym humorze i z ogromną chęcią do pracy, do działania, do pokonywania
codziennych trudności. Pamiętajmy o tradycyjnych, góralskich kuligach i towarzyszących im dodatkowych rozrywkach, a od razu po powrocie z wypoczynku zechcemy zerknąć w kalendarz w poszukiwaniu kolejnych wolnych dni i będziemy planować następny zimowy wyjazd na Podhale!Reklama