Ks. Zbigniew Ścisłowicz proboszczem parafii św. Marcina w Krempachach

Reklama                                                              

 

 Ogłoszone przez Kurię Metropolitarną w Krakowie zmiany proboszczów i wikariuszy w Archidiecezji Krakowskiej dotknęły też parafię pw. św. Marcina w Krempachach.

Zgodnie z wolą przełożonych z funkcji proboszcza tejże parafii odwołany został ks. Dariusz Ostrowski, który pełnił też funkcję wicedziekana dekanatu Niedzica. Mianowany został proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej.

Reklama                                                              

Nowym proboszczem parafii w Krempachach zostanie pochodzący z Podczerwonego ks. Zbigniew Ścisłowicz, który ostatnio pełnił posługę kapłańską jako wikariusz w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Nowy proboszcz w tym roku obchodził jubileusz 25 – lecia kapłaństwa. Wraz ze swoim kuzynem ks. Andrzejem Ścisłowiczem w latach 1988 – 1994 pobierali nauki w Seminarium Duchownym w Krakowie, przygotowując się do kapłaństwa. Święcenia miały miejsce 14 maja 1994 r. w Katedrze Wawelskiej.

Ksiądz Zbigniew pełnił posługę kapłańską jako wikariusz w wielu parafiach m.in. w Kalwarii Zebrzydowskiej, Kościelisku, Sieniawie, Młoszowie, Bystrej Podhalańskiej, a ostatnio w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem.