Kosmetyki naturalne – zaufaj sile natury

Kosmetyki naturalne z roku na rok, a właściwie z miesiąca na miesiąc, zyskują coraz większe grono entuzjastek. Czy to zasługa dobrego PR-u? A może zasłużona sława, u której podstaw stoją solidne argumenty?

1. Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

2. Czy warto kupować kosmetyki naturalne?

Za rosnącą popularnością kosmetyków naturalnych stoi blogosfera i vlogosfera. Ale przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na rosnący poziom wiedzy, do którego przyczynia się internet i grono internetowych testerów. A zatem, co wiemy o kosmetykach naturalnych?

1. Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Hasło “kosmetyki naturalne” działa jak wabik. Ale co się właściwie pod nim kryje?

Każdego dnia nasz organizm i nasze ciało, stoją w obliczu wielu wyzwań. Mimo szczerych chęci nie mamy możliwości, by decydować o aktualnej jakości powietrza, albo ilości promieni UV, docierających do Ziemi. Wykonując codzienne czynność nie zastanawiamy się nad tym, co osiada na naszej skórze i przenika do naszego organizmu. Świadomość, przynajmniej w tej pierwszej kwestii, wzrasta wraz z wieczornym oczyszczaniem cery. Wystarczy przetrzeć dekolt i twarz wacikiem, nasączonym płynem micelarnym, by wiedzieć, co musiała przyjąć nasza cera. Nie możemy zrezygnować z wychodzenia z domu, ale możemy zapanować nad szkodliwymi czynnikami, wdrażając odpowiednią pielęgnację.

Kosmetyki naturalne pochodzenia organicznego nie zawierają wielu szkodliwych czynników, np. syntetycznych barwników, sztucznych substancji zapachowych, silikonów, substancji ropopochodnych, czy GMO, czyli organizmów modyfikowanych genetycznie. Wybierając kremy z drogeryjnej półki, czytamy etykietę, wierząc w zawarte na niej obietnice. Natomiast rzadko zagłębiamy się w skład kosmetyku. To błąd, a z drugiej strony ciężko przypuszczać, że każda z nas znajdzie czas na to, by studiować każdą etykietę i analizować skład, sprawdzając go z fachową literaturą. Jeśli zdecydujesz się na kosmetyki naturalne, pozbędziesz się jednak tych problemów.

Kosmetyki naturalne bazują – jak sama nazwa wskazuje – na tym, co oferuje matka natura. Składniki, często te, które wykorzystywały w pielęgnacji nasze babcie i prababcie, daleko przed tym, jak otwarto jakiekolwiek drogerie, są tolerowane przez nasz organizm i bezpieczne dla skóry. Co znajdziemy w ich składzie, w miejsce wspomnianych, sztucznych substancji?

W kosmetykach naturalnych znajdziemy oleje organiczne, składniki roślinne, hydrolaty, ekstrakty z owoców i roślin, czy naturalne kwasy tłuszczowe nienasycone, np. hialuronowy.

2. Czy warto kupować kosmetyki naturalne?

Odpowiedź na pytanie o zalety kosmetyków naturalnych w pielęgnacji, w zasadzie może zakończyć się na porównaniu składów. Jednak warto wiedzieć, jakie profity dla naszej skóry niesie użycie składników pochodzenia naturalnego.

Przede wszystkim, kosmetyki naturalne są bezpieczne dla praktycznie każdego rodzaju skóry, niezależnie od tego, jaki jest stan naskórka, z jakimi problemami się borykamy i w jakim jesteśmy wieku. Poprawiają stan skóry, przywracając jej równowagę i pobudzając regenerację komórek. Stosując je mamy pewność, że nie fundujemy skórze chemicznego koktajlu, który – zamiast dawać wsparcie – jest dla niej dodatkowym problemem.

Kosmetyki naturalne pięknie pachną, ale nie dzięki sztucznym aromatom, a bogactwie natury. Ponadto poprawiają stan skóry, przywracają jej równowagę i pobudzają regenerację komórek.

Najważniejsza informacja jest taka, że jednocześnie doskonale radzą sobie z podrażnieniami, stanami zapalnymi oraz przesuszeniami czy drobnymi zmarszczkami.

undefined