Korowód Świętych w Podczerownem (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

Reklama                                                              

“Taki duży, taki mały może świętym być …” – te słowa popularnej piosenki “Arki Noego” idealnie pasują do “Korowodu Świętych”, który organizowany jest od lat przez Szkołę Podstawową im. Brata Witalisa w Podczerwonem i Parafii MB Bolesnej w Podczerwonem.

Reklama                                                              

Ogłoszenie:                                                              

Jak co roku w okresie dnia Wszystkich Świętych organizowana jest parada świętych, podczas której najmłodsi mieszkańcy Podczerwonego i Koniówki prezentują swoich ulubionych świętych, opisują ich życie i drogę do świętości.

Wg założeń pomysłodawców, Korowód Świętych jest zachętą do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć ku zbawieniu. Poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia chcemy udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my – a zatem „taki duży, taki mały może świętym być…”.

Święci z Podczerwonego i Koniówki zaprezentowali swoich ulubionych świętych 31 października w szkole w Podczerwonem i 2 listopada przed wszystkimi wiernymi w kościele parafialnym.

Dzieci zaprezentowały świętych tj. Jan Paweł II, Joanna d`Arc, Filip Apostoł, Maria Goretti, Dominik Savio, Emilia de Vialar, Marcin, Anioł Stróż, Stanisław Kostka, Weronika, s. Faustyna, Matka Boska, Anna, br. Albert, Wojciech, Jakub Apostoł, Zuzanna, Archanioł Gabriel.

Fot. Piotr Duraj