Koronawirus w Zakopanem. Sanepid poszukuje uczestników pogrzebu – u jednego z nich stwierdzono zakażenie

Reklama                                                              

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które 2 lipca brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel – “Bułeckuli” na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, a szczególnie osoby, które składały kondolencje, brały udział w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w  stypie zorganizowanej po pogrzebie.

Ma to związek z wykryciem u jednego z uczestników pogrzebu zakażenia koronawirusem i choroby Covid-19. Osoba ta miała m.in. przyjmować kondolencje od uczestników pogrzebu.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem. Msza miała miejsce w Starym Kościółku. Zmarłą pochowano na mieszczącym się obok Cmentarzu Zasłużonych.

Reklama                                                              

Zmarła Zofia Karpiel “Bułeckula” była bardzo znaną osobą. W związku z tym w uroczystości udział wzięło kilkaset osób

Sanepid prosi kierować wiadomość e-mail na adres zakopane@psse.malopolska.pl  z podaniem danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego) oraz z zaznaczeniem, czy składano osobiście kondolencje rodzinie. Kontakt możliwy także pod nr tel. 503 677 313, 690 288 554 do godz. 23.00 oraz 18 20 68 697 od godz. 7.30 do 18.00.

Ze względów bezpieczeństwa odwołana została konferencja prasowa Urzędu Miasta Zakopane na temat letnich wydarzeń kulturalnych w Zakopanem. Wśród obecnych miały się znaleźć osoby, które uczestniczyły we wspomnianych uroczystościach pogrzebowych.

fot. zdjęcie ilustracyjne