Koronawirus w Kościelisku – wójt Roman Krupa uspokaja

Reklama                                                              

Wójt gminy Kościelisko potwierdził, że na terenie gminy odnotowano zakażenie koronawirusem. Jest to mężczyzna w sile wieku i nie wymaga hospitalizacji. Przebywa w izolacji domowej. Wszystkie osoby, które miały kontakt z tym mężczyzną poddane są nadzorowi epidemiologicznemu i kwarantannie.

Wójt prosi o odpowiedzialne i racjonalne zachowanie, o niewprowadzanie dodatkowej dezinformacji.

Roman Krupa podkreśla, że prowadzi otwartą politykę informacyjną i jeżeli będzie miał nowe konkretne dane, ważne dane to bez zbędnej zwłoki wszystkich poinformuje (za pośrednictwem Facebooka – przyp. redakcji).

Reklama                                                              

Przypomnijmy, że informacja na temat zakażonej osoby w Kościelisku pojawiła się popołudniem.

Parafia pw. św. Kazimierza ogłosiła, że w związku z obecnością w świątyni osoby, która miała kontakt z zakażonym, kościół wraz z plebanią poddano kwarantannie, a zakopiański sanepid ogłosił, że prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja 2020 r. do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas mszy św. w kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym.

Kontakt do PSSE w Zakopanem:
Telefon stacjonarny: 18 20 68 697 od 7.30-18.00
Telefon alarmowy: 503 677 313
e-mail: zakopane@psse.malopolska.pl

To już trzeci przypadek zakażenia w powiecie tatrzańskim. Wszystkie wystąpiły w gminie Kościelisko. Jednak obie osoby poprzednio chorujące na Covid-19 są już zdrowe.

Poniżej prezentujemy oświadczenie wójta gminy Kościelisko Romana Krupy.