Koronawirus omija nasz region – 15 przypadków w Małopolsce – zobacz w jakich powiatach

Reklama                                                              

Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba zakazonych w Polsce wzrosła do 452. W Małopolsce mamy już 15 przypadków. Na szczęście w powiatach nowotarskim i tatrzańskim nie odnotowano jeszcze zakażeń koronawirusem SARC-CoV-2.

– Aktualnie w Małopolsce mamy 15 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej – mówi Joanna Paździo, rzecznik prasowy wojewody małopolskiego.

Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego.

Reklama:                                                          


– W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną – mówi Joanna Paździo.

Przypominamy, że aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu.