Koronawirus. 12 zakażeń w powiecie nowotarskim, 1 w tatrzańskim – raport 1 sierpnia 2020

Reklama                                                              

Małopolski Urząd Wojewódzki przedstawił kolejny dobowy raport na podstawie danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Zakażeń w Małopolsce przybyło 158, w tym 12 w powiecie nowotarskim i 1 w tatrzańskim. Liczby te wzrosły odpowiednio do 87 i 131.

W najnowszym raporcie widnieje też informacja o osobach wyzdrowiałych. Wśród 19 ozdrowieńców znaleźli się też mieszkańcy naszych powiatów,

Raport – 1 sierpnia 2020 r.

Reklama                                                              

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 10 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 6 do 73 lat, z powiatu wadowickiego (8 osób), dąbrowskiego, oświęcimskiego, wielickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1700 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 158 osób. To 82 kobiety i 76 mężczyzn, w wieku od niespełna miesiąca do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (55 osób), Krakowa (24 osoby), Nowego Sącza (16 osób), powiatu nowotarskiego (12 osób), bocheńskiego (8 osób), gorlickiego i wielickiego (po 7 osób), limanowskiego (6 osób), wadowickiego i krakowskiego (po 4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu brzeskiego, oświęcimskiego, proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, myślenickiego (po 1 osobie). Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o zdublowaniu jednego przypadku – raport skorygowano (stąd w komunikacie Ministerstwa Zdrowia 157 potwierdzeń).
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3692 osób.