Konkurs Plastyczny “Służby ratownicze Podhala, Orawy, Spisza i Pienin”

 

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. “Służby Ratownicze Podhala, Orawy, Spisza i Pienin” organizowanym przez gazetę Góral Info i portal ratowniczy “Podhale na Sygnale”.

Konkurs odbywa się pod patronatem posła na Sejm RP Edwarda Siarki, prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce.

Do wygrania ciekawe nagrody ufundowane przez posła Edwarda Siarkę, Dariusza Tokarskiego, Sklep Sportowy MID-Sport z Nowego Targu i wydawcę gazety Góral Info.

Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice o tematyce ratowniczej lub gaśniczej przedstawiającej pracę wybranych służb działających na terenie Podhala, Orawy, Spisza i Pienin – Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, Policja, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Straż Graniczna.

Zdjęcie lub skan pracy oraz podpisanej zgody należy wysłać na adres konkurs@goral.info.pl do dnia 16 maja do godz. 15.00. Szczegóły konkursu i treść zgody znajdują się w poniższym regulaminie.

Regulamin

Aby wziąć udział, należy:
1. Wykonać własnoręcznie 1 pracę na kartce formatu A4 dowolną techniką.

2. Wykonać zdjęcie lub skan pracy i wysłać je wraz ze zgodą podpisaną przez opiekuna i przesłać na maila konkurs@goral.info.pl do dnia 16 maja do godz. 15.00. Należy także podać imię i nazwisko dziecka, klasę i miejscowość.

3. Oceniane będą prace w kategoriach wiekowych
– klasa 0 i młodsi
– klasy 1 do 3
– klasy 4 do 8

4. Prace ocenia komisja w składzie:
– druh Edward Siarka – poseł na Sejm RP i prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
– asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu
– druh Dariusz Tokarski – organizator Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo -Pożarniczej Strażaków OSP w Kluszkowcach
– druhna Jagoda Bukowska-Ziółko – strażaczka OSP Czarny Dunajec
– druhna Angelika Mamcarz – strażaczka OSP Zakopane – Olcza
– Adam Chramiec – ratownik medyczny Państwowego Ratownictwa Medycznego w Nowym Targu
– Michał Ścisłowicz – ratownik medyczny Państwowego Ratownictwa Medycznego w Nowym Targu

5. Dodatkowo wszystkie prace zostaną opublikowane na Facebooku Góral Info – www.facbook.com/goralinfopl. Spośród nich zostanie wyłoniona nagroda internautów. Wygra praca, która otrzyma największą ilość lajków w dniach 17 – 23 maja 2020 r. Zakończenie o godz. 20.00.

6. Prace zostaną opublikowane także na stronach www.goral.info.pl. Spośród nich zostanie wyłoniona nagroda czytelników. Wygra praca, która otrzyma największą ilość głosów w dniach 17 – 26  maja 2020 r. Zakończenie o godz. 20.00.

7. Wszystkie wyniki ogłoszone zostaną w niedzielę 30 maja 2020 r.

8. W konkursie przyznawane są ciekawe nagrody ufundowane przez sponsorów. Otrzymają je zwycięzcy poszczególnych kategorii (miejsca od 1 do 3) i zwycięzcy konkursu internautów i czytelników (1 miejsca). Organizator skontaktuje się mailowo ze zwycięzcami i ustali sposób dostarczenia nagród.

9. W konkursie biorą udział tylko prace z dołączoną zgodą, którą należy pobrać i wydrukować (do pobrania poniżej regulaminu). Należy wykonać jej skan lub zdjęcie i przesłać razem z pracą na adres konkurs@goral.info.pl.

10. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z całej Polski. Każdy uczestnik może przysłać tylko 1 pracę.

11. Organizatorem konkursu jest wydawca gazety Góral Info.

Zgoda na udział w konkursie do pobrania << kliknij i pobierz