Koncert Pieśni Biblijnych i Kościelnych

Reklama                                                              

 

30 czerwca rozpoczął się cykl koncertów w ramach Zakopiańskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Organizatorzy, czyli Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury, we współpracy z lokalnymi parafiami już po raz dziewiętnasty zapraszają na to niezwykłe wydarzenie. Z całą pewnością można zaliczyć je do jednego z najznakomitszych świąt muzyki klasycznej w Polsce.

Już w tę sobotę czeka nas kolejny koncert. Z pewnością będzie to prawdziwa uczta dla uszu! O godzinie 15.30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na ul. Krzeptówki 14 wystąpią wybitny basista Marcin Wolak, w duecie z niezwykłym wiolonczelistą Wacławem Golonką. Towarzyszyć im będą recytacje wykonywane przez Grażynę Syrzistie. W repertuarze koncertu znajdziemy pieśni o tematyce biblijnej oraz najpiękniejsze utwory kościelne. Goście usłyszą utwory Antoniego Dvořáka i Stanisława Moniuszki. Na miłośników muzyki symfonicznej czekają między innymi dzieła Feliksa Nowowiejskiego, Johanna Segera oraz Mieczysława Surzyńskiego. Popołudnie na pewno będzie niezapomniane, a to dopiero początek muzycznej przygody!

Reklama                                                              

Festiwal muzyki kameralnej potrwa aż do 11 sierpnia. Po szczegółowy program zapraszamy na stronę www.festiwale.zakopane.pl!

Zakopiańskie Centrum Kultury