Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna w Bitwie Regionów w Poznaniu (zdjęcia)

Reklama                                                              

Najlepsze koła gospodyń wiejskich walczyły w Bitwie Regionów podczas finału w Poznaniu. Wśród nich znalazły się reprezentantki naszego regionu; Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna.

9 września br. odbył się finał Konkursu „Bitwa Regionów-bitwa na smaki”, którego inicjatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy. Impreza odbyła się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku podczas Jarmarku Kujawskiego.

W tym roku do bitwy stanęło aż 30 zespołów z 10 województw: śląskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, lubelskiego, lubuskiego, pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wśród nich nie zabrało również reprezentacji z Gminy Czorsztyn.

Reklama                                                              

Jako laureatki wojewódzkiego etapu „Bitwy Regionów” gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czorsztynie reprezentowały nasz region podczas finału krajowego. Gospodynie pojechały do Poznania, gdzie stanęły w kulinarne szranki z pozostałymi laureatkami konkursu z terenu całej Polski. Podczas finału Panie częstowały Gulaszem Czorsztyńskim, który zapewnił im zwycięstwo podczas pierwszego etapu konkursu.

Co prawda finału nie udało się wygrać jednak zainteresowanie i zachwyty, jakie wzbudzało stoisko naszych gospodyń to najlepsza recenzja jaką mogli wydać uczestnicy tego wydarzenia.

Paniom raz jeszcze gratulujemy i życzymy kulinarnych sukcesów.

Opr. Aneta Markus