Kolejny sukces Zbigniewa Jaworskiego.

Reklama                                                              

Tym razem mieszkaniec Kluszkowiec zwycięża Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking na dystansie 42 km.

Aż 42 km mieli do pokonania uczestnicy Maratonu Beskidy 2019, który 9 listopada br. odbył się w Radziechowach koło Żywca. W ramach całej imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim w nordic walking na dystansie 42 km, później 17-kilometrowy Rajd Nordic Walking, a punktualnie o godz. 10.00 wystartował bieg główny 12  Maratonu Beskidy.

Wśród uczestników maratonu nie zabrakło reprezentanta Gminy Czorsztyn Zbigniewa Jaworskiego, który niejednokrotnie udowodnił już swoją  formę oraz zacięty charakter. Trasę prowadząca malowniczymi beskidzkimi szlakami, która zdecydowanie należała do tych tzw. wymagających Pan Zbyszek pokonał z czasem 4:55:30,1tym samym wygrywając XII Maraton Beskidy V Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking.

Tak, wminioną sobotę udało się stanąć na starcie Mistrzostw Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking. Zmagania toczyły się na trasie liczącej 42km z Radziechów koła Żywca na Skrzyczne i z powrotem z przewyższeniem +/-1296m. Również tę trasę udało się przejść najszybciej” – reasumuje jak zwykle skromnie sportowiec.

Wyniki prześledzić można  klikając w link: https://www.bgtimesport.pl/online/open/zaw_id/415/bieg/NW42    

Panu Zbyszkowie gratulujemy kolejnego już zwycięstwa i czekamy na dalszy ciąg sukcesów sportowych.                                                                               

Opr. Aneta Markus