Kolejne 26 zakażeń pod Tatrami – raport 26 lipca 2020 r.

Reklama                                                              

Do 97 wzrosła liczba zakażeń w powiecie tatrzańskim. Minionej doby, koronawirusa wykryto u 26 osób. 

6 osób już wyzdrowiało. 15 pacjentów jest hospitalizowanych, a pozostali objęci zostali izolacją domową.

Poniżej prezentujemy raport Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego na podstawie danych z WSSE w Krakowie.

Reklama                                                              

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To starsza kobieta z powiatu tarnowskiego, która była hospitalizowana, a także dziewczynka z powiatu myślenickiego, która przebywała w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1595 ozdrowieńców.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 109 osób. To 55 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 8 miesięcy do 95 lat, z powiatu bocheńskiego (27 osób), tatrzańskiego (26), nowosądeckiego (16), oświęcimskiego (10), Nowego Sącza (8), Krakowa (7), powiatu myślenickiego (6), wadowickiego (3), krakowskiego (2), tarnowskiego (2), gorlickiego (1) i wielickiego (1). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3071 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 76-letniej kobiety z powiatu bocheńskiego, która przebywała Domu Opieki „Jestem” w Grobli, a także 84-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 52.