Kolejne 2 zakażenia pod Tatrami

Reklama                                                              

WSSE w Krakowie podała informację o kolejnych zakażeniach w województwie małopolskim. To 14 kobiet i 30 mężczyzn, w tym 2 osoby z powiatu tatrzańskiego. 

Zakażeni to osoby w wieku od 11 miesięcy do 80 lat z powiatu nowosądeckiego (15 osób), wadowickiego (7 osób), Nowego Sącza i Krakowa (po 5 osób), powiatu suskiego (4 osoby), limanowskiego (3 osoby), tatrzańskiego (2 osoby) oraz powiatów: wielickiego, krakowskiego i oświęcimskiego (po 1 osobie).  Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2130 osób.

Reklama                                                              

Niestety WSSE informuje także o śmierci 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 46.

Oczywiście są też dobre informacje o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 13 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 2 do 85 lat, z powiatu tarnowskiego (16 osób), suskiego (5 osób), Krakowa (4 osoby), powiatu chrzanowskiego (3 osoby), krakowskiego (2 osoby) oraz bocheńskiego, myślenickiego i proszowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1403 ozdrowieńców.