Kierował samochodem, znajdując się pod wpływem amfetaminy

Reklama                                                              

W niedzielę wieczorem, w Białym Dunajcu drogówka zatrzymała do kontroli kierującego BMW. 22-letni mężczyzna z województwa lubuskiego został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że jest trzeźwy. Inny był już pomiar testerem na narkotyki, który jednoznacznie wskazał, że 22-latek kierował pojazdem, znajdując się pod wpływem amfetaminy.

–  Policjanci zakopiańskiej drogówki korzystają na co dzień, poza sprzętem do szybkiego badania na zawartość alkoholu, także z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. – Urządzenia Drug Test w bardzo krótkim czasie weryfikują, czy kontrolowana osoba nie zażywała wcześniej środków odurzających. Tak też było w tym przypadku. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany. 22-latek już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, ż ew świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Reklama                                                              

– Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu lub innych środków o podobnym działaniu stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg – podkreśla rzecznik.

Fot. KPP Zakopane/Ł. Budz